Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Yönetim kurulu faaliyetleri ibra edildi « Geri
Yönetim kurulu faaliyetleri ibra edildi
  Yönetim kurulu faaliyetleri ibra edildi Samsun TSO’nun Ocak ayı meclis toplantısında 2012 yılı yönetim kurulu faaliyetleri oy birliği ile ibra edildi.
 31 Ocak, 2013


  Yönetim kurulu faaliyetleri ibra edildi Samsun TSO’nun Ocak ayı meclis toplantısında 2012 yılı yönetim kurulu faaliyetleri oy birliği ile ibra edildi. Toplantıda ayrıca, 2012 yılının faaliyet raporu ve kesin gelir-gider bilançosu da oy birliği ile kabul edildi. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, kendilerine verdikleri destekten dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclisi, 2013 yılının ilk toplantısını Meclis Başkanı Sedat Demirci başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda söz alan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu,  yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Göreve gelmeden önce söz verdikleri Fuar ve Kongre Merkezi’ni Samsun’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Murzioğlu, “İşi üstlenen müteahhidin bize verdiği işi teslim tarihi 9 nisan. Benim objektif olduğumu biliyorsunuz. Hiçbir şeyi saklamam. Hiç politikte davranmadım. Fuar ve Kongre Merkezi’nin bugüne kadar uzamasının sebebi bizim verdiğimiz projenin müteahhit tarafından eksiklerinin bulunup düzeltilmesidir. Şu anda uzamasının nedeni de çatısının bu yükü taşıyamayacağı. Mimar olur diyor, müteahhit yaparsam çatı çöker diyor. Ortada kaldık ama buranın bize 9 nisanda teslim edileceği söyleniyor. İnşallah başka bir aksilik çıkmaz. Ama ne olursa olsun Fuar ve Kongre Merkezi Samsunumuza kazandırılmıştır. Bu sizlerin sayesinde olmuştur” dedi.

Kurdukları Eğitim Vakfı tarafından verilen Perakende Satış Temsilcisi Akademisi’nin devam ettiğini belirten Başkan Murzioğlu, “Kursun ilk aşamasında 25 kişiye eğitim verildi. 25 kişiye halen eğitim veriliyor. Biliyorsunuz kentimizde yeni yeni AVM’ler açılıyor. Burada açılacak mağazalarda ileri derecede satış temsilcilerine ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyaçlara cevap vermek için bu kursu açtık. Yine ayrıca uluslararası 730 bin Avroluk Rekabetçiliği Geliştirme Projesi ayrıca, 7.4 milyon Avroluk Uluslararası Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı Projesi de aynı şekilde devam ediyor. En önemli projelerimizden biri de Lojistik Projemiz. Bu projemizde de sona geldik. Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası olarak bu projenin yüzde 50’sine talibiz. Bu talebimiz paydaşlar tarafından da kabul edildi. Kentimizin ihracatını artırmaya dönük yaptığımız bazı projelerimiz vardı. Bunlardan birisi de bu zamana kadar hiç ihracat yapmamış ve ihracat yapma potansiyeli olan firmalarımıza yönelik Türkiye’de ilk olan uygulamalı ihracat eğitimi. 18 kişiye odamızda eğitim verdirdiğimiz gibi işyerlerinde de uygulamalı ihracat yaptırdık. Kısacası üstlendiğimiz tüm projeler sağlıklı bir şekilde ilerliyor” dedi.

Başkan Murzioğlu ayrıca, bu yılın mayıs ayında yapılacak olan Oda organ seçim süreciyle ilgili de meclis üyelerini aydınlattı. Oda Meclis Başkanı Sedat Demirci de, startı verilen seçim sürecinin gerginlikten uzak, Oda’ya ve Samsun’a yakışır bir şekilde, birlik ve beraberlik içinde geçmesi temennisinde bulundu. Ardından kürsüye gelen Samsun TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören ise, 2012 yılının 31 Kasım tarihi itibariyle gerçekleşen Oda’nın kesin gelir-gider bütçesiyle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Yiğit Tören, 2012 yılı tahmini gelir-gider bütçesinin 4 milyon 500 bin TL olarak bir önceki yıldan belirlendiğini belirterek, “Bunun fiili olarak geçekleşmesinde gelir bütçemizin 4 milyon 788 bin TL olarak gerçekleştiğini görüyoruz. Gider bütçemizin ise 3 milyon 771 bin TL olarak kaldı. Bütçe performansımız  bize göre oldukça iyi. Baktığımızda gelir ve gider arasında yüzde 21 oranında artı bir fark var. 3 milyon 771 bin TL olarak gerçekleşen gider kaleminin içinde aynı zamanda 174 bin TL sabit kıymet alımı var ki; bunu da kattığımızda bütçe performansımızın yüzde 25 artı verdiğini görüyoruz. Başarılı bir bütçenin olması tek başına mümkün değil. Bunun gerçekleşmesinde en büyük katkı personelimizde. Oda personelimizin harcamalar konusunda titiz davranışları, yapılan her harcamanın titizlikle incelenmesi bütçemizin bu şekilde çıkmasına katkı sağlamıştır. Ayrıca, bize verdiğiniz destekten dolayı da sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra ise, meclise sunulan 2012 yılının 31 Kasım tarihi itibariyle gerçekleşen Oda’nın kesin gelir-gider bütçesi, Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi. Meclis ayrıca, yönetim kurulu faaliyetlerini de oy birliği ile ibra etti.  Tekrar kürsüye gelen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür ederken, 2013 yılının Oda ve camiaları adına yeni başarılar getirmesini temenni etti.

Bu arada gündem dışı söz alan Mustafa Kemal Demirbaş, bazı kurumların şehir içinde yürüttükleri çalışmaların esnafı mağdur ettiğini, ilgili belediyelerin ise buna duyarsız kalmasından şikayet etti. Meclis Üyesi Fahrettin Ulusoy ise, bazı konuların kürsüden değerlendirilirken dikkat edilmesi gerektiğini savundu. Türkiye’de çok şeyin değiştiğini belirten Ulusoy, “Bundan 15 yıl önce İhracatçılar Birliği’nde yönetim kurulu üyesiyken, işimle ilgili Ankara’da ilgili yerleri aradığımda sekreteri geçemezdim. Şimdi ise devletin bırakın bir daire başkanını, genel müdürünü, müsteşarını, bakanı diyor ki; “Telefonunu, mail adresini veriyor beni istediğiniz saatte arayın” diyor. Memlekette bir anlayış farkı doğdu. Buradan dertlerimizi paylaşıp, çözümü içinde müşterek yol arayacağız ama haksızlık da etmemeye dikkat etmeliyiz” dedi.  Diğer Meclis Üyesi Metin Aktürk de, kentin sorunlarına yeteri kadar sahip çıkmadıkları gerekçesiyle Samsun milletvekillerine eleştiride bulundu. Kürsüye gelerek söz alan Meclis Üyesi Ayhan Çakır, Samsun ihracatının artırılması için herkese görev düştüğünü, kazancın yolunun da birlik ve beraberlikle ortak akılla, yeni projeler üretmekten geçtiğini savundu. Diğer gündem maddelerinin de görüşülüp karara bağlanmasının ardından meclis sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
MEGİP 605 genci iş sahibi yaptı MEGİP 605 genci iş sahibi yaptı
14 Şubat, 2020
İŞKUR ve TOBB arasında 2017 yılının sonunda hayata geçen "Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü" çerçevesinde Samsun’da açılan çeşitli kurslar sonunda Samsun’da 605 kişi iş başı yaptı.
Murzioğlu, AB Bilgi Merkezleri Ağı Projesi Açılış&Koordinasyon Toplantısı’na katıldı Murzioğlu, AB Bilgi Merkezleri Ağı Projesi Açılış&Koordinasyon Toplantısı’na katıldı
18 Şubat, 2020
TOBB Başkan Yardımcısı ve Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, AB Bilgi Merkezleri Ağı Projesi Açılış&Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu