Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Hisarcıklıoğlu’ndan Samsun’a övgü « Geri
Hisarcıklıoğlu’ndan Samsun’a övgü
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası’nın Mayıs ayında yapılan seçimlerinin ardından yeni oluşan Meclis Divanı, Yönetim Kurulu ve üst kurul delegeleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.
 18 Haziran, 2013


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası’nın Mayıs ayında yapılan seçimlerinin ardından yeni oluşan Meclis Divanı, Yönetim Kurulu ve üst kurul delegeleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Samsun TSO ile Samsun TB’nin ortaya koyduğu birliktelik fotoğrafının herkese örnek teşkil ettiğini söyledi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Ticaret Borsası’nın Mayıs ayında yapılan seçimlerinin ardından oluşan Meclis Divan üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri ve üst kurul delegeleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, yeni oluşan yönetim kurullarını, Meclis Divan üyelerini ve üst kurul delegelerini TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu ile tanıştırdılar.  TOBB merkez binasında oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası’nın ortaya koyduğu birliktelik fotoğrafını her ortamda örnek gösterdiğini söyledi.

Türkiye’nin 81 ili ve 160 ilçesindeki Oda-Borsa seçimlerinin camialarına yakışan bir olgunlukta geçtiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Hep birlikte demokrasinin güzelliğini bir kere daha yaşadık” dedi. Samsun’un imkanları nedeniyle Türkiye’nin yıldız şehirlerinden biri olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, şehrin işadamlarının çalışkanlığı, ticari zekası ve yeteneği ile ön plana çıktığını kaydetti. Samsun'un jeopolitik konumu itibarıyla Türkiye'nin Karadeniz’e, Doğu Avrupa’ya, Rusya–Kafkaslar-Orta Asya ülkelerine açılan penceresi olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, "Samsun, ülkemizin kuzey kapısı durumundadır. Samsun’un böyle bir merkez olmasında coğrafi konumunun stratejik önemi elbette ki vardır. Ama Samsun’a bu özelliğini asıl kazandıran Samsunlu işadamlarımızın, ticaret erbabımızın, Samsunlu sanayicimizin çalışkanlığı, ticari zekâsı ve yeteneğidir. Samsun her açıdan Türkiye’nin yıldız şehirlerinden biridir ve daha da büyütmek hepimizin sorumluluğudur. Birbirimizi sevelim, kucaklayalım. Samsun’da çok güzel ve örnek bir birliktelik sağlanmış. TOBB olarak bize düşen görev de sizlerin yapacağı her türlü çalışmaya destek olmak. Bir olduk, iri olduk, diri olduk ve bu çatı altında hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık. İnşallah bundan sonra da birlik ve bütünlük içinde değişimin ve dönüşümün öncüleri olmaya devam edeceğiz. Sizlerin meydana getirdiği bu büyük camia, güçlü ekonomi ve güçlü Türkiye’nin teminatıdır. Dün olduğu gibi bugün de büyük Türkiye için, yeni ufuklar için koşmaya devam edeceğiz. İddia ediyorum; Türkiye hak ettiği yere kavuşacak. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri Türkiye olacak. Bunu da hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, gösterdiği misafirperverlikten ötürü TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti. Murzioğlu ayrıca, TOBB Olağan Genel Kurul öncesi Hisarcıklıoğlu’na, “Yanındayız” mesajı da verdi. Ziyarette Samsun’un potansiyellerinden ve değerlerinden de bahseden Salih Zeki Murzioğlu,“Biz Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak  kentimizin geleceği adına ortaya konan hedeflere liderlik ediyor ve gerçekleşmelerine katkıda bulunduğumuz için kıvanç duyuyoruz. Ancak bir hedefimiz daha vardır. Oda Samsun’un ihracatını 1 milyar dolara çıkarmaktır. Türkiye-Rusya arasındaki karşılıklı ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkartmak hedefini gerçekleştirmede Samsun olmazsa olmaz bir unsurdur. Karadeniz’in karşı kıyıyla yakınlığı, 3 adet limanı, hava, deniz, demiryolu ve karayolu gibi ulaşım imkanlarının hepsinin bir arada olduğu ender şehirlerde bulunan lojistik imkanları ve Kavkaz Tren Feri Hattı’nın varlığı Samsun’un çok önemli avantajıdır. Ancak, takdir edersiniz ki; hem Samsun, hem de Türkiye’nin Rusya ve Ukrayna ile olan bu avantajlarının kullanılabilmesi için yapısal anlamda bir takım girişimlerin artarak devam etmesi gerekmektedir. Samsun, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında konumu, potansiyeli, üretim altyapısı, lojistik fırsatları, sosyo-kültürel imkanları, yetişmiş insan gücü ile bölgenin en önemli aktörü konumundadır. Elbette ki sayısal göstergeler Samsun’un son 30 yılı için çok iç açıcı görünmese de, Samsun şu an güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmiş, kendine çizmesi gereken yol haritasını belirlemiştir. Her şeyden önemlisi fırsatları değerlendirebilmek adına Valilik, Büyükşehir Belediyesi, üniversitesi, oda ve borsa başta olmak üzere tüm kamu ve özel sektör birlik ve beraberlik ruhu tesis edilmiştir. Bugün kentin dört bir yanında ekonomik katma değer yaratmak adına yükselen yatırımlar bu birlik ve beraberlik anlayışının ürünüdür. Samsun Fuar ve Kongre Merkezi bu sayede kentimize kazandırılmıştır. Teknopark bu işbirliğinin ürünüdür. Samsun Lojistik Organize Sanayi Bölgesi bu anlayışla kentimize kazandırılacaktır. Samsun her geçen gün daha fazla yatırım çekmeye başlamıştır. Her yanda yeni imalatlar yükseliyor, otel yatırımları, alış veriş merkezleri, spor kompleksleri. İşte tüm bunlar kentin kalkınmasına yön veren aktörlerin, Samsun’un geleceği için, elini taşın altına aynı heves ve heyecanla koyduğu için gerçekleşiyor. Samsun bu enerji ile üzerindeki kabuğu kırıyor, dönüşümünü gerçekleştiriyor. Yürüttüğümüz proje ve çalışmalarda sizleri de yanımızda görmek bize güç vermektedir” dedi.

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır ise, Samsun' a gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden dolayı Hisarcıklıoğlu'na teşekkür etti. Çakır, “Gerek Samsun bazlı gerekse ulusal bazlı sektörel sorunların çözümü ile ilgili başta şahsınız olmak üzere, TOBB'dan her türlü destek alınmıştır. Bundan sonrada alınacağına inancım tamdır.  Samsun Ticaret Borsası olarak olarak TOBB seçimlerinde sizleri tekrar başkan olarak görmek istiyoruz. Geçen dönem, seçimlerden sonra sizlere yaptığımız ziyarette TSO Başkanımız Murzioğlu’na ve bana, “İlk önce kendi aranızda, sonra tüm şehirde birlik ve beraberliği tesis edin. Bu birlik ve beraberlik sayesinde Samsun, dolayısıyla ülke kazanacaktır” tavsiyesinde bulunmuştunuz. Samsun’ da şu anda bu birlik ve beraberlik her kesim ve kuruluş arasında ziyadesiyle var. Bu durumda çok güzel işlerin gerçekleşmesi ile meyvelerini de veriyor. Birçok proje gerçekleşiyor, yenilerinin temelleri atılıyor. Samsunumuzu çok güzel günler bekliyor” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu’ndan 19 Mayıs mesajı Murzioğlu’ndan 19 Mayıs mesajı
25 Mayıs, 2020
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ulu Önder Atatürk'ün,19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının milletin kaderini değiştiren tarihi bir başlangıç olduğunu söyledi.
Murzioğlu’ndan Ramazan Bayramı mesajı Murzioğlu’ndan Ramazan Bayramı mesajı
23 Mayıs, 2020
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı kutlama mesajında bayramın, hem Türk milleti, hem İslam alemi, hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
1
65 YAŞ ÜZERİ İŞLETME SAHİPLERİNİ DE İLGİLENDİREN GENELGE YAYINLANDI
18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelge şu şekilde: “ Detay için tıklayınız.
KAPAT X