Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun EV’leniyoruz Fuarı açılıyor « Geri
Samsun EV’leniyoruz Fuarı açılıyor
Tüm Fuarcılık Yapım A.
 8 Şubat, 2017


Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.(TÜYAP) tarafından 9-12 Şubat 2017 tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek 'EV’leniyoruz Fuarı', kapılarını yarın ziyaretçilerine açıyor.

İç tüketimi tetikleyerek bölge ekonomisine canlılık getireceği düşünülen EV'leniyoruz Fuarı için Samsun Serra Otel'de tanıtım toplantısı yapıldı.


ALAGÖZ: SAMSUN'DA İLK KEZ

Fuarın, evlenecek çiftler, eşyalarını yenileyecekler ve ev almak isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu belirten TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, "TÜYAP Fuarcılık olarak bizim için özel bir gün. İlk kez üzerinde çalıştığımız projeyi ilk kez Samsun'da organize edeceğiz. Ev'leniyoruz, evlenenler ve evini yenileyecekler açısından bütün ihtiyaç duyulabilecek ürün gruplarının tamamının tek çatı altında modern bir fuar merkezinde toplandığı yegane fuarlardan birtanesidir" dedi. RAYLI SİSTEM AVANTAJI Fuarın, Karadeniz ve Samsun ekonomisi açısından çok önemli olduğuna dikkati çeken Cihat Alagöz, "Fuarın en önemli özelliği şudur; Bu projeyle birlikte iç ticaretine canlılık getireceğine inanıyoruz. Özellikle raylı sistemin fuar merkezimize kadar gidiyor olması da ziyaretçilerimizin fuara ulaşmasında büyük kolaylık sağlayacak" diye konuştu.

BİR ÇOK ÜRÜN TEK ÇATI ALTINDA!

Fuarın, 'Evlilik Hazırlıkları, Konut Projeleri, Mobilya, Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye Kıyafet, Çeyiz, Halı, Düğün Organizasyonu, Beyaz Eşya, Ev Elektroniği' dahil olmak üzere bir çok ürün grubunu tek çatı altında topladığına dikkati çeken Ciçhat Alagöz, "Girişlerin ücretsiz olacağı fuarımız, 9-10-11 Şubat 2017 tarihlerinde 10.00-20.00, 12 Şubat 2017 tarihinde 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuarın hem Karadeniz Bölgesi'ne hem de Samsun'a hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

KOSGEB: DESTEĞİMİZ SÜRECEK...

KOSGEB İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Samsun geçmişte yaptığı fuarlarla tüm bölgeden ve hatta Türkiye'den katılımcı çeken bir şehirdi. Bu ünvanını zamanla yitirmişti. TÜYAP'ın yaptığı bu atakla ve şehrimizin STK'larının ve yerel yönetimlerinin vermiş olduğu destekle bu ünvanını kazanma yolunda önemli bir adım atıldı. Biz de KOSGEB olarak TÜYAP'ın düzenlemekte olduğu bu fuarlara katılımcı kobilerin katılımını artırmak adına destek sağlıyoruz. KOBİ niteliği taşıyan işletmelerimiz fuarlarımıza katıldığında katılımlarının yüzde 60'ını karşılıyoruz. Kobilerimize son derece faydalı bu fuarları desteklemeye devam edeceğiz. Ev'leniyoruz fuarının ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."

TÖREN: SAMSUN ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen toplantıda yer alan Yiğit Tören ise, Samsun'un çekim merkezi olacağını belirterek şunları söyledi: "Fuar ve Kongre merkezinin kurulması için TSO ve paydaşlarla birlikte ciddi bir çaba sarfederek şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacak olan fuar ve kongre merkezini açtık. Her sene de burada düzenlenecek olan fuarların sayısı artacak şehir ekonomisine katkı sağlayacak. Aynı zamanda firmalarımız için de ulusala açılması için başlangıç olarak görüyoruz. Bu anlamda Samsun çekim merkezi olacak. Yakın illerden fuar için şehrimizi ziyaret edenler olacak. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkeze teşekkür etmek istiyoruz. Fuara katılımcı sayısının 100 bini geçeceğine inanarak rekor katılımla fuarı sonlandıracağımızı umuyorum."

İŞTE 'EV'LENİYORUZ FUARI' PROGRAMI

4 gün boyunca Tekkeköy İlçesi TÜYAP Kongre merkezinde yapılacak olan EV'leniyoruz Fuarı programıyla ilgili bilgiler veren TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Server Seçer, "4 gün boyunca sürecek olan fuarımız çok renkli şovlara ve görüntülere sahne olacak. 4 gün boyunca Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri hemen her saat etkinliklerimiz ve şovlarımzı var. Bu fuarımızın konsenpti gereği adeta bir düğün şöleni tadında eğlencelerle dolu bir şekilde organize edildi. Fuarımızın açılışında gitar, flüt ve ritim performansı olacak. Fuarımızın açılış konuşmalarından hemen sonra Samsun Olgunlaşma Entstütümüzün tarihten günümüze gelinlikler defilesini izleyeceğiz. Ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tekkeköy Belediyesi'nin katkılarıyla toplu nikah töreni gerçekleştireceğiz. Hemen ardından dev bir düğün pastası kesimi ve farklı bir kaftan defilesi ile birlikte orkestra sahne performansı sergileyecek. Cuma günü tarihten günümüze gelen eski düğünlerdeki hokkapaz, sihirbaz gösterileri şovlar ve gezen orkestra gösterilerimiz olacak. Cumartesi karma koreografiyi içeren bir dans, gelinlik defilemiz ve saç tasarımı yarışmalarımız var. Kapanış günü de tango, trio ve dans gösterileri gösterilerimiz olacak" dedi.
 

Diğer Haberler Tüm Haberler »
KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” devrede KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” devrede
28 Nisan, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda üyelerinin finansman ihtiyacına destek olmak amacıyla TOBB önderliğinde, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “Nefes Kredisi”nin devreye girdiğini söyledi.
Murzioğlu: “Çocuklarımız en büyük güvencemizdir” Murzioğlu: “Çocuklarımız en büyük güvencemizdir”
22 Nisan, 2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, milli egemenliğin Türkiye için vazgeçilmez bir yönetim biçimi olduğunu belirterek, “Bu gerçekle büyüyen, bilgiyle donanmış çocuklarımız geleceğimiz için en büyük güvencemizdir” dedi.​
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X