Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Murzioğlu: “Süper Lig, Samsun’a büyük katkı sağlayacak” « Geri
Murzioğlu: “Süper Lig, Samsun’a büyük katkı sağlayacak”
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yılport Samsunspor’un 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmasının başta ekonomik ve daha çok bilinirliği olmak üzere kente her anlamda büyük katkı sağlayacağını söyledi.
 24 Nisan, 2023


Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yılport Samsunspor’un 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmasının başta ekonomik ve daha çok bilinirliği olmak üzere kente her anlamda büyük katkı sağlayacağını söyledi.   Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yılport Samsunspor’un 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmasının şehre önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Yılport Samsunspor’un Süper Lig’e çıkmasının heyecanını ve gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Murzioğlu, “Öncelikle 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkan Samsunsporumuzu en içten dileklerimle kutluyorum. Bu gururu bize yaşatan ve şampiyonlukta büyük emeği geçen, gecesini gündüzüne katan Kulüp Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım başta olmak üzere, teknik heyetinden futbolcusuna, idarecisinden cefakar taraftarımıza kadar tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum. Samsunumuz bu tabloyu çok özlemişti. Samsun bir ekonomi kenti olduğu kadar, gerek tesisleriyle gerekse lisanslı sporcusu sayısıyla aynı zamanda bir spor kenti. Samsunsporumuzun Süper Lig’e çıkması daha şimdiden şehrimizin havasını değiştirdi. Sadece Süper Lig’e Samsunsporumuz çıkmadı, şehrimizde artık Süper Lig’e çıktı. İnşallah bu ligde kalıcı olacağız. Samsunsporumuzun şehrimize de her anlamda büyük katkı sağlayacağı aşikar. Türkiye’de ve dünyada da spor denince akla önce futbol geliyor. Önümüzdeki sezon Süper Lig takımlarının ilimize gelecek olması mutlaka kentimize hareketlilik, canlılık getirecek. Özellikle ulaşım, gıda, hediyelik, konaklama ve hizmet sektörlerimiz bu durumdan en fazla etkilenecek işletmeler arasında olacak. Bu canlılık yeni işletmelerin kurulmasına öncülük edecek, çarpan etkisiyle bu kalkınma şehrimizin tümüne yansıyacak. Artık şehir olarak Samsunsporumuza sahip çıkma zamanı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin spor ekonomisinden daha fazla pay alması adına üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız” dedi.

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yılport Samsunspor’un 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmasının başta ekonomik ve daha çok bilinirliği olmak üzere kente her anlamda büyük katkı sağlayacağını söyledi.

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yılport Samsunspor’un 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmasının şehre önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Yılport Samsunspor’un Süper Lig’e çıkmasının heyecanını ve gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Murzioğlu, “Öncelikle 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkan Samsunsporumuzu en içten dileklerimle kutluyorum. Bu gururu bize yaşatan ve şampiyonlukta büyük emeği geçen, gecesini gündüzüne katan Kulüp Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım başta olmak üzere, teknik heyetinden futbolcusuna, idarecisinden cefakar taraftarımıza kadar tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum. Samsunumuz bu tabloyu çok özlemişti. Samsun bir ekonomi kenti olduğu kadar, gerek tesisleriyle gerekse lisanslı sporcusu sayısıyla aynı zamanda bir spor kenti. Samsunsporumuzun Süper Lig’e çıkması daha şimdiden şehrimizin havasını değiştirdi. Sadece Süper Lig’e Samsunsporumuz çıkmadı, şehrimizde artık Süper Lig’e çıktı. İnşallah bu ligde kalıcı olacağız. Samsunsporumuzun şehrimize de her anlamda büyük katkı sağlayacağı aşikar. Türkiye’de ve dünyada da spor denince akla önce futbol geliyor. Önümüzdeki sezon Süper Lig takımlarının ilimize gelecek olması mutlaka kentimize hareketlilik, canlılık getirecek. Özellikle ulaşım, gıda, hediyelik, konaklama ve hizmet sektörlerimiz bu durumdan en fazla etkilenecek işletmeler arasında olacak. Bu canlılık yeni işletmelerin kurulmasına öncülük edecek, çarpan etkisiyle bu kalkınma şehrimizin tümüne yansıyacak. Artık şehir olarak Samsunsporumuza sahip çıkma zamanı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin spor ekonomisinden daha fazla pay alması adına üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız” dedi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu: “Ülkemize hayırlı, uğurlu olsun” Murzioğlu: “Ülkemize hayırlı, uğurlu olsun”
29 Mayıs, 2023
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu yayımladığı mesajda, ikinci tur seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı kutlayarak, “Türk milletinin iradesiyle bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyor, sonuçların ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.   Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ikinci tur seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında, seçim sonuçlarının, “Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun" ifadesini kullanan Salih Zeki Murzioğlu, “Milletimiz demokrasi geleneğine yakışır bir olgunlukla; 14 günün ardından yapılan ikinci tur seçimlerinde ülkemizi beş yıl daha yönetme yetkisini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermiştir. 14 ve 28 Mayıs seçimleriyle ülkemizin güçlü demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir kez daha gördük. Sonucun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Seçim dönemi artık geride kalmıştır. Şimdi yeni bir döneme adım atmış bulunmaktayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlayacağımız bu önemli dönemde artık daha mutlu, daha huzurlu ve daha müreffeh bir Türkiye için tüm enerjimizle işimize odaklanmanın zamanıdır. Bu yeni dönemde ülkemizin kalkınması, refahın artması ve uluslararası alanda daha güçlü olabilmesi için birlik ve beraberlik içinde, milli birlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirerek var gücümüzle çalışmak zorundayız. Vakit, hayallerimizdeki kalkınmış Türkiye'ye odaklanmanın vaktidir. Türkiye Yüzyılı vizyonuna yaraşır projeleri birer birer hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha tebrik ediyor, görev süresi boyunca ülkemiz, milletimiz ve şehrimiz için hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyorum” dedi.
Murzioğlu, Yeni OSB’nin tanıtım toplantısına katıldı Murzioğlu, Yeni OSB’nin tanıtım toplantısına katıldı
10 Mayıs, 2023
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katılımıyla Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın Samsun Yeni Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili düzenlediği basın toplantısına katıldı. Vali Dağlı, yaptığı açıklamada, Yeni OSB’nin, projelerinin titizlikle planlanmış alt ve üstyapısı, eksiksiz sosyal ve teknik donatı alanları, her yönüyle çevreci konsepti ve konumu başta olmak üzere pek çok özelliğiyle Türkiye’nin en modern ve örnek OSB’lerinden biri olacağını söyledi.   Ülkeye ve Samsun’a hayırlı olsun Yeni OSB’nin ülkeye ve Samsun’a ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacağını belirten Dağlı, “Şunu memnuniyetle ifade etmek isterim ki; bölge sınırları içerisindeki parseller OSB mülkiyetine devredildi ve mülkiyet sorunu ortadan kalktı. Ayrıca, bölgenin taslak imar planı çalışması da tamamlanmış durumdadır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından imar planı onaylandıktan sonra parselasyon planı ve oluşan parsellerin tapu tescili yapılarak yatırımcılarımıza sunulacaktır. Yeni OSB’ye ileri teknoloji üreten, ihracata dayalı, savunma sanayi içeren, katmadeğeri yüksek ürünler üreten, Yeşil OSB konseptine uygun, güneş enerji sistemleri ile desteklenen seçkin yatırımlara tahsis edilmesini hedefliyoruz” dedi. Yeni OSB’nin Samsun’a ve iş dünyasına hayırlı olmasını temenni eden Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, OSB’den yer talebinde bulunmak isteyenlerin Oda’ya başvurabileceğini ifade etti.  
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Yenimahalle Mah. 839.Sokak No:120 CANİK / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu