Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Murzioğlu 2020 yılını rakamlarla değerlendirdi « Geri
Murzioğlu 2020 yılını rakamlarla değerlendirdi
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, verilerle 2020 yılı içinde yürüttükleri faaliyetleri değerlendirdi.
 1 Şubat, 2021


Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, verilerle 2020 yılı içinde yürüttükleri faaliyetleri değerlendirdi. Murzioğlu, pandemiye rağmen 2020 yılı içinde hız kesmeden hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 2020 yılı içinde yaptıkları çalışmaları rakamlarla değerlendirdi.  Açıklamasında, çok zor bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Murzioğlu, “2020 yılı maalesef koronavirüsün yön verdiği bir yıl oldu. Tüm planlamalarımız bir anda yön değiştirmek zorunda kaldı. Aşılanma sürecinin başlamasıyla birlikte yeni yıldan umutlarımız çok daha fazla. Bu bizlere bir kez daha beklenmeyen durumlar karşısında esnek olmamız ve anlık pratik çözümler üretmemiz gerektiğini gösterdi ki; altyapı ve zihniyet olarak buna uygun olduğumuzu bu süreçte görmüş olduk. Öncelikle hizmet veren bir kuruluş olarak, hizmet ortamımızda üst düzey önlemler aldık ve çalışma planlaması oluşturduk. Çok şükür ki; bu zamana kadar herhangi bir bulaş sorunu yaşamadan geldik. Aldığımız önlemler ve planlamalar çerçevesinde bölgemizde TSE COVID19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk kuruluş olduk. Online iletişim altyapısı oluşturduk. 7*24 Online iletişim altyapısıyla bin 550 üyemizin sorusunu anlık yanıtladık” dedi.

Samsun TSO, Türkiye’de iki Oda’dan biri

Haftasonu yasağından muaf olan firmalar için izin işlemlerini Valilikçe yapılan görevlendirmeyle Oda olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Murzioğlu, “Sosyal mesafeyi korumak, bulaş riskine maruz kalmamak için Bilgi İşlem Müdürlüğümüzce kendi yazılımımızı geliştirdik. Türkiye’de bu işi yapan iki Odadan birisiyiz. Sistemi devreye aldığımız 28 Aralık 2020 tarihinden bu yana bin 169 firma, 25 bin 496 tekil çalışan için 93 bin 985 adet izin belgesini online ortamda oluşturduk. 2020 yılında 7*24 E-Belge sistemi üzerinden 829 adet E-Faaliyet Belgesi ürettik. 2020 yılında bin 92 şirket kuruluş işlemi, 7 bin 784 tescil işlemi gerçekleştirdik. 164 sanayicimize Yerli Malı Belgesi,  218 sanayicimize Kapasite Raporu düzenledik. Üç bin 114 kişiye Sayısal Takograf Kartı, 242 adet İş Makinesi Tescil Belgesi, 788 adet Tır Karnesi verdik” diye konuştu.

50 firmaya profesyonel ihracat eğitimi

İhracatın artırılmasına yönelik yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “İhracata yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesine 7*24 destek verdik. 2020 yılında 34 bin 771 adet Dolaşım ve Menşe Belgesini elektronik ortamda onayladık. 50 firmamıza profesyonel ihracat danışmanlığı verdik. Üç tane B2B organizasyonu gerçekleştirdik, 34 firmamızla eşleştirdik. 10 firmamıza inovasyon analizi yaptık. 13 firmaya dış ticaret istihbaratı sağladık, 70 binden fazla potansiyel ithalatçı firma bilgisi paylaştık. Fiziki buluşmaları erteledik ama üyelerimizi bilgilendirme çalışmalarına ara vermedik. 2020 yılında Samsun ve Türkiye ekonomisinin analiz edildiği 50 tane yayın ürettik. Üyelerimize yönelik 25 eğitim, webinar düzenledik. 13 adet sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirdik. Bunun yanında ulusal ve uluslararası fonlardan hibe aldık. Avrupa İşletmeler Ağı COSME’den 171 bin 406 Euro, Horizon’dan 43 bin 855 Euro, AB Bilgi Merkezi’nden 40 bin Euro, AB-Türkiye İş Köprülerinin Daha Fazla İş Birliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi’nden 144 bin Euro ve Samsun Lojistik Merkez Yatay Kapalı Depo Yapım Projesi için de 3 milyon 36 bin TL hibe desteği alarak, şehrimizin kalkınmasına katkı sağladık. Üyelerimize bu zor zamanda destek olabilmek adına TOBB Nefes Kredisine katkı verdik. Dünya büyük bir sınavdan geçiyor, bizde bunun bize getirdiklerine uyum sağlayarak faaliyetlerimize çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2020 yılını bu bağlamda başarıyla tamamlamamıza katkı veren herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun TSO’dan büyük kolaylık Samsun TSO’dan büyük kolaylık
12 Ocak, 2021
Samsun TSO, pandemi dolayısıyla haftasonu kısıtlamasından muaf işyeri açma ve personel çalıştırma ile ilgili belgeleri Odaya gelmeden web sitesi üzerinden online ortamda almalarına olanak sağlayan kendi geliştirdiği yazılım sayesinde üyelere büyük kolaylık sağladı.
Yönetim Kurulu faaliyetleri ibra edildi Yönetim Kurulu faaliyetleri ibra edildi
27 Ocak, 2021
Samsun TSO’nun Ocak ayı meclis toplantısında 2020 yılı yönetim kurulu faaliyetleri oy birliği ile ibra edildi. Toplantıda ayrıca, 2020 yılının faaliyet raporu ve kesin gelir-gider bilançosu da oy birliği ile kabul edildi. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, kendilerine verdikleri destekten dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİ MAL ALIMI İÇİN İHALE İLANI
  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Samsun’da Samsun Lojistik Merkez Yatay Kapalı Depo Yapım Projesi için Lastik Tekerlekli Yükleyici Mal Alım İşi İhalesi sonuçlandırmayı planlamaktadır. İhaleye katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren İhale Dosyası Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Hançerli Mahallesi Abbasağa Sokak No:8 İlkadım Samsun adresinden veya www.samsuntso.org.tr  ve www.oka.org.tr internet adreslerinden temin edilebilir. Teklif teslimi için son tarih ve saati: 19 Mart 2021  -  14:00 Gerekli ek bilgi ya da açıklamalar; www.samsuntso.org.tr ve www.oka.org.tr adreslerinde yayınlanacaktır. Teklifler, 19 Mart 2021 tarihinde, saat 14:00’da ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Hançerli Mahallesi Abbasağa Sokak No:8 İlkadım/Samsun adresinde yapılacak oturumda açılacaktır. Detay için tıklayınız.
2
Haftasonu İzinleri Hakkında
T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 20076 sayılı genelgesi kapsamında T.C. Samsun Valiliğinin 14.12.2020 tarih, 18610 sayılı yazısıyla haftasonu çalışması zorunlu olan sektörlerdeki kişilerin çalışma belgelerinin düzenlenmesi konusunda Odamız görevlendirilmiştir. Pandemiyle mücadeleye uygun olarak sosyal mesafenin gözetilebilmesi adına izin işlemleri haftalık olarak http://izin.samsuntso.org.tr adresinden online ortamda yapılacaktır. Detay için tıklayınız.
KAPAT X