Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Markalaşmaya önem verilecek « Geri
Markalaşmaya önem verilecek
Samsun TSO Yönetimi’ni kabulünde konuşan Samsun’un yeni Valisi İbrahim Şahin, kentte markalaşmaya olabildiğince önem vereceklerini söyledi.
 26 Eylül, 2014


Samsun TSO Yönetimi’ni kabulünde konuşan Samsun’un yeni Valisi İbrahim Şahin, kentte markalaşmaya olabildiğince önem vereceklerini söyledi. Ziyarette konuşan Samsun TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu ise, yatırımcının ihtiyacına cevap verebilecek büyük bir OSB’ye ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Samsun Valisi olarak atanan İbrahim Şahin’e, “Hoş geldin” ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Haluk Akyüz ve Mustafa Kemal Şahin, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Hızır, Ercan Albayrak, Orhan Bülbüloğlu, Ayhan Çakır, Necdet Yeşilyurt, Oğuzhan Serinkaya, Meclis Başkan Yardımcısı Bayram Akyüz ve Meclis Katip Üyesi Hüseyin Kurt hazır bulundu.

Samsun’da yeni bir OSB’ye ihtiyaç var

Ziyarette konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Vali İbrahim Şahin’e yeni görevinde başarılar dilerken, Oda olarak yürüttükleri bazı çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Samsun’da kurumlar arasında sağlanan birlikteliğin Vali İbrahim Şahin döneminde de artarak devam edeceğine inancının sonsuz olduğunu ifade eden Başkan Murzioğlu, “Samsun, bölgesinin en önemli ve en büyük kenti. Kentimizde son dönemde lojistik köy projesinden Fuar ve Kongre Merkezi’ne, Teknopark’tan Gıda OSB’ye kadar büyük ve önemli projelerin hayata geçmesi birlikte hareket etmenin ürünleri. Bizim Oda olarak tek derdimiz ihracatı nasıl artırabiliriz. Samsun 130’dan fazla ülkeye ihracat yapan bir kent. Türkiye’nin en büyük ilk 500 ve ikinci 500’ü arasında firmalarımız da var ama maalesef ihracatımız istediğimiz noktada değil. İhracatımızı artırmak için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bunlardan bir tanesi de ‘İhracat Master Planı’ çalışmamız. Bu çerçevede çalışmalarımız devam ediyor. Ama en önemlisi Samsun’da yeni bir büyük organize sanayi bölgesine ihtiyaç olması. Merkez OSB’de doluluk oranı yüzde 100 durumda. Şehre 40 kilometre uzaklıktaki Kavak OSB’ye maalesef dışarıdan yatırımcı gelmiyor. Dışarıdan gelecek yatırımcı, kuracağı tesisin limana, havayoluna, demiryoluna ve karayoluna yakın yerde olmasını istiyor. Yatırımcı, gerek üretilen ürünün sevkiyatının kolaylığı bakımından, gerek yan sanayiye erişim kolaylığından gerekse istihdam bakımından OSB’nin ulaşım ağlarına yakınlığını ve merkezi konumunu bir avantaj olarak görüyor ve bu saydığım kriterleri talep ediyor. Eğer kentimizin ihracatını, üretimini, istihdamını artırmak istiyorsak dışarıdan gelecek yatırımcının da taleplerine cevap verebilecek büyük bir OSB’yi mutlaka Samsun’a kazandırmalıyız. İstediğimiz özellikteki büyük bir OSB sadece Samsun’a değil, bölgesine de önemli katkı sağlar. Bu konuda Oda olarak üzerimize ne düşüyorsa gerekeni yapmaya hazırız” dedi.

Kararlı ve istikrarlı olursak başarırız

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, “Sanayileşme ülkemizin ve şehirlerimizin kalkınmasının dinamosudur. İşadamlarımızın işlerinin iyi olması her zaman bizleri sevindirir. İşadamlarımızın iyi olması demek, şehrimizin ve ülkemizin kalkınması demek. Allah işadamlarımıza kolaylık versin. Üretmek, istihdam yaratmak kolay değil. Bisikletten düşmemek gibi sürekli pedal çevirmek gerekiyor. Bundan sonra nasıl daha iyisini yapabiliriz için inşallah sık sık bir araya gelip, beyin fırtınası yapacağız. Artık dünyada markalaşma çok önemli. Kendi ürünlerimizi, ürettiklerimizi olabildiğince markalaştırmamız lazım. Markalaşmaya büyük önem göstereceğiz. Bunun için de gerekiyorsa tecrübeli akademisyenlerle, işadamlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle bir araya gelip çalıştaylar, toplantılar yapacağız. Ürettiğimiz ürünleri markalaştırarak önce Türkiye’ye sonra da dünyaya nasıl taşırızı hep birlikte tartışacağız. İfade ettiğimiz şekildeki yatırımcının ihtiyacına cevap verecek organize sanayi bölgesi için de hep birlikte oturup konuşuruz. Bu konuda da kararlı, istikrarlı durursak başarabiliriz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu: “Çocuklarımız en büyük güvencemizdir” Murzioğlu: “Çocuklarımız en büyük güvencemizdir”
22 Nisan, 2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, milli egemenliğin Türkiye için vazgeçilmez bir yönetim biçimi olduğunu belirterek, “Bu gerçekle büyüyen, bilgiyle donanmış çocuklarımız geleceğimiz için en büyük güvencemizdir” dedi.​
Murzioğlu, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nı ziyaret etti Murzioğlu, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nı ziyaret etti
11 Mart, 2020
SamsunTSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Malkoç ile birlikte, dün açılışı gerçekleştirilen ve bu yıl 5'incisi düzenlenen, "Mobilya ve Dekorasyon Fuarı"nı ziyaret etti. TÜYAP Samsun Fuar Müdürü Oğuzhan Çamaş'ın da eşlik ettiği Başkan Murzioğlu, fuardaki stantları tek tek ziyaret ederek, ürünler hakkında bilgi aldı.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X