Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Liseli gençler, ‘Gençlik Forumu’nda buluştu « Geri
Liseli gençler, ‘Gençlik Forumu’nda buluştu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi, Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi işbirliği ile Avrupa Günü kapsamında düzenlediği “Gençlik Forumu” etkinliğinde buluşan liseli gençler, ‘Teknoloji’, ‘Hayvan Hakları’ ve ‘Eğitim’,’ İnsan Hakları’ gibi birçok konuda tartışarak, görüşlerini dile getirdi.
 30 Mayıs, 2022


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi, Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi işbirliği ile Avrupa Günü kapsamında düzenlediği “Gençlik Forumu” etkinliğinde buluşan liseli gençler, ‘Teknoloji’, ‘Hayvan Hakları’ ve ‘Eğitim’,’ İnsan Hakları’ gibi birçok konuda tartışarak, görüşlerini dile getirdi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi ve Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi, ‘Avrupa Günü’ dolayısıyla, “Gençlik Forumu” etkinliği düzenledi. Etkinliğin açılışında öğrencilere seslenen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Gençliğe duyulan ümidin bayram ilan edildiği, 19 Mayıs şehri Samsun’da sizlerin bizzat görev olarak düzenlediği organizasyonda, fikirlerinizi özgürce dile getirip tartıştığı bir platformda, iyi bir gelecek tesis etmek adına farkındalık edineceğinizi temenni ediyorum” dedi.

Murzioğlu: “Aklınıza, fikrinize, ufkunuza güveniyoruz”

AB Bilgi Merkezi Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Başkan Murzioğlu, “Oda olarak her ne kadar ticaret ve sanayi çerçevesinde anılıyor olsak da, kültürel ve sosyal değerlerimizi öne çıkarmak ve geliştirmek adına da gayret ediyoruz. 1997 yılından bu yana yürüttüğümüz AB Bilgi Merkezi Projesi, bizim bu anlayışımızın sizlerle buluşmasına vesile olan yanımız. Biz kalkınmanın sadece ekonomiyle mümkün olmadığının, sosyal ve kültürel bağlamda da güçlü olmamız gerektiği inancındayız. Bu nedenle AB Bilgi Merkezi Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalara büyük önem veriyoruz. Tıpkı bugün sizlerle gerçekleştirdiğimiz, Gençlik Forumu gibi. Sevgili gençler, bir lider düşünün, kahraman bir milletin önünde içeride ve dışarıda türlü olumsuzlukla mücadele etsin. Ülkelerle savaşsın. Zaferler kazansın. En zorlu devrimleri yapsın ve desin ki, "Bütün ümidim gençliktedir...” Biz size güveniyoruz. Sizin aklınıza, fikrinize, ufkunuza güveniyoruz. Artık söz sizin. Avrupa Günü kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte bu üç gün boyunca istişare ederek tüm dünyayı ilgilendiren evrensel sorunlar hakkındaki görüşlerinize ilişkin paylaşımlarınızı merakla bekliyorum” diye konuştu.

Barış, demokrasi, insan hakları…

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda devlet ve özel liselerdeki öğrencileri biraraya getiren etkinlik üç gün boyunca devam etti. Tüm detayları öğrenciler tarafından planlanan ve koordine edilen etkinlikte, ‘Teknoloji’, ‘Hayvan Hakları’, ‘Eğitim’ ve ‘İnsan Hakları’ başlıkları altında toplantılar yaparak görüşlerini dile getirdiler. Etkinliğe AB Türkiye Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut da yayımladığı bir mesajla katıldı. Mesajında barış, demokrasi, insan haklarına vurgu yapan Landrut, “Bunlar bizi biz yapan değerlerdir; Avrupa Birliği'ni yüzyıllardır en başarılı jeopolitik yenilik yapan değerlerdir. AB'ye katılan ülkeler bu değerleri benimsemiş ve içselleştirmiştir. Türkiye gibi aday ülkelerin de bu değerleri benimsemesi ve uygulaması gerekiyor. Türkiye'nin tarihi, coğrafyası, temel demokratik tercihi, ekonomik entegrasyonu nedeniyle Avrupa ailesine ait olduğuna derinden inanıyorum. Ve hepimiz bunun için çalışmalıyız. Son bir yılda hayati önem taşıyan sağlık, iklim değişikliği, göç, güvenlik, ticaret, tarım gibi birçok alanda işbirliğimizi yoğunlaştırdık. Ve önümüzdeki aylarda bu başarıları daha da geliştirebileceğimize inanıyorum. Avrupa Günü hepimize kutlu olsun” sözlerine yer verdi.

Amaç farkındalıklarını geliştirmek

TOBB ETÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktör Yardımcısı Doç. Dr. Başak Yavcan da etkinliğe online bağlanarak iklim krizi ve göç konusu ışığında Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerinden bahsetti. Öğrencilerin, dünya sorunları hakkında araştırma yaparak farkındalıklarını geliştirme, çözüm odaklı ve eleştirel düşünebilme, kendini İngilizce olarak ifade edebilme, özgüven sahibi olma ve ikna ve iletişim becerilerini geliştirme olanağı elde etmesi amaçlanan etkinliğin son gününde ise öğrenciler, dünyayı ilgilendiren evrensel sorunlar hakkındaki görüşlerini, düzenlenen genel kurul toplantısında anlattılar.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun’un ihracat yükselişi devam ediyor Samsun’un ihracat yükselişi devam ediyor
31 Mayıs, 2022
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, geçen yılın Ocak-Nisan dönemine göre Samsun'un bu yılın ilk dört ayında ihracatını yüzde 18.4 artırarak 151 ülke ve beş serbest bölgeye toplam 429.6 milyon dolar ihracat yaptığını söyledi.
Samsun’a yakışmış Samsun’a yakışmış
30 Mayıs, 2022
Samsun TSO’yu ziyaretinde konuşan Samsun eski Valisi Osman Kaymak, Samsun TSO yeni hizmet binasının modern kimliğiyle kente çok yakıştığını söyledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Yenimahalle Mah. 839.Sokak No:120 CANİK / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Verimlilik Proje Ödülleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verimlilik uygulamalarının başta işletmeler olmak üzere toplumun her kesiminide bilinmesi ve yaygınlaştırılmasına yöneilik olarak 2014 yılından itibaren Verimlilik Proje Ödülleri yarışması düzenlenmektedir. Bu bağlamda 24 Haziran 2022 Cuma günü 15.15 - 16.15 saatleri arasında zoom programı üzerinden Verimlilik Proje Ödülleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecek olup toplantıya https://zoom.us/j/94557523958?pwd=ZWF3SjZKQnljbmNLb1BZRytwUi9Bdz09 linkinden katılım sağlayabilirsiniz. Detay için tıklayınız.
2
Aidat Duyuru İlanı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ÜYELERİMİZİN YILLIK  VE MUNZAM AİDATLARININ BİRİNCİ  TAKSİTİNİ  2022 HAZİRAN AYI SONUNA KADAR ÖDEMELERİ ZORUNLUDUR. 5174 Sayılı Kanunun 24. ve 25. maddeleri gereğince, yıllık ve munzam aidatların, her yılın Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksitte ödenmesi gerekmektedir. Aidatların zamanında ödenmemesi halinde, 6183 sayılı kanun uyarınca, günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilecektir. Üyelerimizin cezalı bir ödemeye düşmemeleri için, aidatlarının BİRİNCİ taksitini 30 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE günü mesai saati bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. Oda aidatları aşağıda belirtilen şekillerde ödenebilmektedir. Detay için tıklayınız.
KAPAT X