Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Hisarcıklıoğlu’nun adı Meclis Salonu’na verildi « Geri
Hisarcıklıoğlu’nun adı Meclis Salonu’na verildi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Yönetim Kurulu'nun TOBB Başkanı M.
 2 Haziran, 2022


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Yönetim Kurulu'nun TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun adının Meclis Salonu’na, Samsun TSO Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcılarından merhum Davut Altan’ın da isminin büyük eğitim salonuna verilmesi teklifini oy birliği ile kabul etti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iki toplantı arasında yürüttükleri faaliyetler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

“Mayıs ayında gururlandık”

Oda olarak çok yoğun bir ayı geride bıraktıklarını belirten Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “Mayıs ayı bizim için çok kıymetliydi. 31 Ağustos 2021 tarihi itibariyle üyelerimizin hizmetine sunduğumuz binamızın açılış törenini ve buna ilişkin pek çok organizasyonu 18-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdik. Açılış törenimizi şehrimizin adıyla bütünleşmiş 19 Mayıs tarihinde gerçekleştirmek en büyük arzumuzdu. Bunu büyük bir katılımla gerçekleştirmiş olmak bizler için büyük mutluluk oldu. Camiamız mensuplarından, vekillerimize, mülki erkanımıza, TOBB yönetim kurulu üyelerimize kadar ülkemizin dört bir yanından çok anlamlı bir katılım vardı. Bizlerle Oda tarihimiz adına mihenk taşı diyebileceğimiz bir anımızı paylaştılar. Dilerim daha nicelerini yine hep beraber yaşarız. Türkiye’nin otomobil sektöründe varlık göstermeye hazırlandığı TOGG’un Anadolu’da ilk kez bu vesileyle Samsun’da halkla buluşması da şüphesiz bu anı taçlandırdı. TOGG CEO’su Sayın Gürcan Karakaş’ın da üyelerimizle, üniversite gençliğiyle bir araya gelip bir hayalin gerçeğe dönüşme öyküsünü paylaşması da ayrı bir gurur vesilesi oldu” dedi.

Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti

Konuşmasında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun desteklerinden de bahseden Murzioğlu, “Bu tarihi anda bir solukta bahsettiğim ama oldukça tempolu geçen iki günde TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Odamıza büyük desteği oldu. TOGG’un lansmanı, Gürcan Bey’in şehrimizde söyleşi yapması, tüm TOBB Yönetim Kurulu Üyelerinin burada bir araya gelmesi ve yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmiş olması büyük bir teveccüh. Bu söylediğim sadece iki günün özeti elbette. Bunun öncesinde şehrimiz için vesile olduğu eğitim yatırımları, üyelerimizin sorunlarının çözümünde gösterdiği duyarlılıklar şüphesiz yadsınamaz. Bugün gündemimizin son maddesinde bu bağlamda Meclis Salonumuza TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun adının verilmesinin teklifinde bulunduk. Camiamız adına önemli kararların verildiği bu istişare çatısının TOBB Başkanımızın adıyla anılması arzusundayız. Sizlerin de kadir şinaslık gösterip oybirliğiyle kabul edeceğinize yürekten inanıyor, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Bahsettiğim gündem maddesinde bir teklifimiz de Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcılarından merhum Davut Altan’ın adının yine bu binamızda da adının yaşatılması adına. Ahde vefa göstermek istedik, burada da adı sürsün istedik. Bu hususta yine aynı hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum. Allah merhum Davut Altan’dan ve Odamız tarihine bir satır dahi ekleyen tüm merhumlarımızdan razı olsun. Biz bugün bu gururu yaşıyorsak şüphesiz onların kurduğu sağlam temeller üzerine; çağı okuyarak, yeni hedefler koyarak ve gayret göstererek bunu başarabiliyoruz. Dilerim yeni projelere ve yeni ilklere yine birlikte imza atacak, Odamız tarihine kıymetli satırlar ekleyecek, şehrimize yeni eserler kazandıracağız” diye konuştu.

Oy birliği ile isimleri verildi

Konuşmasında Samsun’un Ocak-Nisan dönemine ilişkin ihracat rakamlarından da bahseden Murzioğlu ayrıca, İstanbul Sanayi Odası’nın üretimden net satışlar çerçevesinde derlediği Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesine giren Yeşilyurt Demir Çelik ve Liman İşletmeleri, Sampa Otomotiv, Ulusoy Un Sanayi, Borsan Kablo ve Erçal Fındık’ı da başarılarından dolayı meclis huzurunda kutladı. Murzioğlu’nun konuşmasının ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun adının Meclis Salonu’na , Samsun TSO Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcılarından merhum Davut Altan’ın da isminin büyük eğitim salonuna verilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi. Meclis, diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun TSO ve Ticimax’tan “E-Ticaret Sohbetleri” Samsun TSO ve Ticimax’tan “E-Ticaret Sohbetleri”
16 Haziran, 2022
Samsun TSO ve Ticimax işbirliğinde, e-ticaret ve e-ihracat uzmanlarının katılımlarıyla, “E-Ticaret Sohbetleri” adı altında panel ve “E-Ticarete Başlıyorum” konulu eğitim programı düzenlendi.
TOGG büyük beğeni topladı TOGG büyük beğeni topladı
23 Mayıs, 2022
İstanbul ve Ankara’dan sonra Anadolu’da ilk kez Samsun’da Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası önünde Samsunlularla buluşan TOGG otomobili, yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin milli aracı TOGG otomobilinin başarılı CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş da, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, TOGG hakkında bilgi verdi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Yenimahalle Mah. 839.Sokak No:120 CANİK / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Verimlilik Proje Ödülleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verimlilik uygulamalarının başta işletmeler olmak üzere toplumun her kesiminide bilinmesi ve yaygınlaştırılmasına yöneilik olarak 2014 yılından itibaren Verimlilik Proje Ödülleri yarışması düzenlenmektedir. Bu bağlamda 24 Haziran 2022 Cuma günü 15.15 - 16.15 saatleri arasında zoom programı üzerinden Verimlilik Proje Ödülleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecek olup toplantıya https://zoom.us/j/94557523958?pwd=ZWF3SjZKQnljbmNLb1BZRytwUi9Bdz09 linkinden katılım sağlayabilirsiniz. Detay için tıklayınız.
2
Aidat Duyuru İlanı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ÜYELERİMİZİN YILLIK  VE MUNZAM AİDATLARININ BİRİNCİ  TAKSİTİNİ  2022 HAZİRAN AYI SONUNA KADAR ÖDEMELERİ ZORUNLUDUR. 5174 Sayılı Kanunun 24. ve 25. maddeleri gereğince, yıllık ve munzam aidatların, her yılın Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksitte ödenmesi gerekmektedir. Aidatların zamanında ödenmemesi halinde, 6183 sayılı kanun uyarınca, günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilecektir. Üyelerimizin cezalı bir ödemeye düşmemeleri için, aidatlarının BİRİNCİ taksitini 30 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE günü mesai saati bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. Oda aidatları aşağıda belirtilen şekillerde ödenebilmektedir. Detay için tıklayınız.
KAPAT X