Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Müjdeyi Başkan Murzioğlu verdi « Geri
Müjdeyi Başkan Murzioğlu verdi
  Temmuz ayı meclis toplantısında konuşan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, uzun zamandan beri kentin gündeminde olan Rusya’ya Samsun’dan direkt uçuş seferlerinin Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacağı müjdesini verdi.
 26 Temmuz, 2012


  Temmuz ayı meclis toplantısında konuşan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, uzun zamandan beri kentin gündeminde olan Rusya’ya Samsun’dan direkt uçuş seferlerinin Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacağı müjdesini verdi. Murzioğlu, salı ve perşembe günleri olmak üzere Rusya’nın Krasnodar şehrine karşılıklı uçak seferleri olacağını söyledi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın temmuz ayı olağan meclis toplantısı Davut Altan Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılışını yapan Meclis Başkanı Sedat Demirci Başkanı Sedat Demirci, İSO’nun raporuna göre Türkiye’nin ilk 500 firması arasına giren 5 Samsunlu firmaları kutladı. Ardından ise Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yürüttükleri çalışmalar ve gündeme ilişkin konularda meclis üyelerini bilgilendirdi.

Sel zedelere sahip çıktık

Konuşmasına geçtiğimiz günlerde 14 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak başlayan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Geçtiğimiz günlerde Samsun’da sel felaketi yaşandı ve buralarda can kayıplarımız oldu. Selde ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Selin ertesi sabahı sanayi sitelerinin de selden zarar gördüğünü bize bildirdiklerinde hemen sanayi sitesine intikal ettik. Orada mağdur üyelerimizin olduğunu gördük. Ziyaret ettik, dertlerini dinledik ve Oda olarak yapacak ne varsa yapacağımızı söyledik. Selden zarar gören esnafımız için, KOSGEB aracılığıyla hükümet tarafından en az 1 yıl gibi bir vadede kredi verilmesi için bir çaba gösteriyoruz. Ayrıca, bağlı olduğumuz üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yardım talebi konusunda yazı yazdık. Aynı yazıyı ricamız üzerine Valimiz Hüseyin Aksoy da gönderdi. ‘Ne yapabiliriz?’ konusunda araştırma yaparken Samsun Ticaret Borsamızla birlikte kampanya düzenledik. Selden sonra evleri zarar gördükleri tespit edilen aileler hükümetim tarafından Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki TOKİ bloklarına yerleştirilerek bir yıl kira alınmayacağı söylendi. Hükümetimiz daha sonra bize eşyaların alımı konusunda görev verdi. Biz de Ticaret Borsamızla birlikte bir komite kurarak 100 sel mağduru ailemizin ev ihtiyaçlarını temin ettik. Öte yandan selden dolayı Odamızın gelenek haline getirdiği iftar yemeğini de iptal ettik. İftar yemeğinde vereceğimiz parayı bu kampanyaya aktardık. Selden zarar gören TSO üyeleri için de aidatlarımızı 2012 yıl sonuna kadar uzattık” diye konuştu.


Samsun-Krasnodar uçak seferleri başlıyor

Başkan Murzioğlu, uzun zamandan beri üzerinde durdukları Rusya’ya uçak seferlerinin Ramazan Bayramı sonrasında yapılacağı müjdesini verdi. Samsun - Rusya arası sefer başlatacaklarını ifade eden Murzioğlu, “Ramazan Bayramı’ndan sonra Rusya’nın Krasnodar şehrine salı ve perşembe günü olmak kaydıyla haftada 2 uçak sefer konulacak. Odamız adına buraya bir gezi yapacağız. Üyelerimizi Rusya’ya götürme niyetimiz var. Buraya gitmek zorundayız. Çünkü Samsun İl Özel İdaresi, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve odamızın bu uçuşu sübvanse ettiği 10 tane uçuş var. Uçuşun bir gidiş gelişinde 27 bin dolar gibi bir maliyet var. Eğer buraya bilet satılamazsa 27 bin doları bu kurumların vermek zorunluluğu var. Bunu vermemek ve asgariye indirmek için bütün kurumlardan isteğimiz buralara seferler düzenlemektir” dedi.

Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı hakkında bilgi verdi

Başkan Murzioğlu ayrıca, Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı ile ilgili de meclis üyelerini bilgilendirdi. Fuar ve Kongre  Merkezi inşaatının son hızıyla devam ettiğini belirten Murzioğlu, “Geçen haftalarda yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber oraya gittik. İşi yapan müteahhit arkadaşımız da bize inşaatı gezdirip bilgi verdi. Yılbaşında, en geç ocak ayı içerisinde işi teslim edeceğini söyledi. Biz de önümüzdeki yıl fuar programına girmek için girişimlerde bulunduk. Eğer teslim edilirse, inşallah nisan ayından sonra burada fuar yapmayı düşünüyoruz” diye ifade etti. Başkan Murzioğlu ayrıca, İstanbul Ticaret Odası’nın (İSO) açıkladığı 2011 Türkiye’nin ilk 500 firması arasına Samsun’dan giren 5 firmayla gurur duyduklarını söyledi. Başkan Murzioğlu, “İnşallah bu 5 firmamız 15’lere 25’lere çıkar. İkinci 500’ü bekliyoruz. Tahminimize göre oda 6 - 7 tane olacak. Bunun da sayısının artacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Gündem dışı söz aldılar

Gündem dışı söz alan Meclis Üyesi Sabri Samangül, 30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ve altı ay sonra yürürlüğe girecek oan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında bilgi verdi. Samsun TSO Meclis üyesi Mimar Murat Keskin de, Samsun’da yaşanan sel felaketine değinerek, sel taşkınlarının nedenleriyle ilgili tespit ettiklerini meclis üyeleriyle paylaştı. 

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Konuşmaların ardından AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen “Farklılıklar İçinde Birlik” konulu Öykü Yarışması’nda dereceye giren Samsunlu öğrencilere ödülleri verildi. Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi’nden ‘Ademin Çocukları’ adlı öyküsüyle Türkiye ikinciliği ödülünü kazanan Beyzanur Kılıç, TED Samsun Koleji’nden ‘Sonsuzluğun Ezgisi’ adlı öyküsüyle Türkiye mansiyon ikincilik ödülünü kazanan Neslişah Aslan, Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi’nden ‘Çaputtan Düşer’ adlı öykünün yazarı Rabia Yılmaz’a ödüllerini Samsun TSO Meclis Başkanı Sedat Demirci ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu verdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun TSO’ya Sosyal Güvenlik Haftası ziyareti Samsun TSO’ya Sosyal Güvenlik Haftası ziyareti
16 Mayıs, 2019
Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında SGK İl Müdürü Ünal Kaya’nın ziyaretinde konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, hayatın vazgeçilmez bir parçası olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ülke kalkınması ve gelişmesinde önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.
Murzioğlu: “Sevinçlerimiz daim olsun” Murzioğlu: “Sevinçlerimiz daim olsun”
3 Haziran, 2019
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, mutlu ve huzurlu bir bayram dileyerek, bayramlarda yaşanan sevinç ve kardeşlik duygularının daim olmasını temenni etti.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
KAPAT X