Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
“Samsun 3. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı” kapılarını ziyaretçilerine açtı « Geri
“Samsun 3. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı” kapılarını ziyaretçilerine açtı
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.
 7 Mart, 2018


TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun TSO, Samsun Ticaret Borsası, Samsun ESOB, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan "Samsun Mobilya Dekorasyon 3. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı", yapılan törenle birlikte ziyaretçilere kapılarını açtı.
  1. Vali Kaymak: “İhracatımızı istenilen seviyeye çıkartmamız lazım”

İhracat noktasında istedikleri noktada olmadıklarını vurgulayan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Samsun’da 3. fuarımızı açmaktan gurur duyuyoruz. Samsun eskiden fuarlar kentiydi. Fuar merkezimizle birlikte tekrar eski fonksiyonumuzu kazanmaya başladık. 15 günde bir fuar yapmak bizim için gelenek haline geldi. Bu fuarın mobilya üretimine çok büyük katkı yapacağını düşünüyoruz. Samsun, Türkiye’nin Kuzey’e açılan kapısı konumunda bulunuyor. Rusya ve Kuzey ülkeleriyle ihracatımızı arttırmamız gerekiyor. Birçok öne çıkan özelliğimize rağmen Samsun’un ihracatının istenilen seviyede olmadığını biliyoruz. Fuarın ihracatı arttıracağını da umuyoruz. Fuardan sonra da sektörde yapılması gereken konular hakkında görüşmeler gerçekleştireceğiz. Fuarlar her zaman ekonominin, ticaretin alıcıyla buluştukları önemli organizasyonlardır. Fuarın herkese hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Çakır: “Mobilya sektörü tekrar canlanmaya başladı”
Mobilya sektörünün Samsun’da eskiye döndüğünün altını çizen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, “Samsun, mobilya sektöründe geriye dönük altyapısı olan, imalat ve satış pazarlama altyapısı olan bir şehirdir. Bu 70’li yıllardan 90’lı yılların sonuna doğru büyük bir ivme kazanarak devam etmişti. Birkaç yıl öncesine kadar da bu alt yapı tekrardan canlandı. Son 5 yıl öncesinde bir duraksama dönemi yaşamıştık. Fuarların, sektörlere inanılmaz katkısı oluyor. İmalatçılar ve sektör temsilcilerini heyecanlandırıyor. Şehrimizde yapılan fuarlara olan katılım bizleri mutlu ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak raylı sistem güzergahını buraya kadar uzattık. Fuar tanıtımı için de ciddi katkılar vermeye çalışıyoruz. 3'üncüsünü yaptığımız fuarın hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.
 

Şahin: “Fuarlar şehre değer katıyor”

Fuarın ihracattaki önemine dikkat çeken Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, “Fuarlar, sektöre pek çok açıdan değer kattığı gibi yerel ekonomide de canlılık oluşturuyor. Bizler, mobilya sektörüne ilişkin gelişmeleri takip etmek, trendlere hakim olmak ve işbirliklerine zemin oluşturmak amacıyla organize edilen mobilya fuarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Samsun’da iyi bir mobilya alt yapısı var. Biz, bu kapasitenin farkında olarak sektörün sahip olduğu potansiyelini geliştirebilmesi için pek çok faaliyet düzenledik. Temennimiz, Samsun mobilya sektörünün ülkemizde ve dünyada söz sahibi olmasıdır” şeklinde konuştu.
Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan da fuarın mobilya ihracatı konusunda büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Alagöz: “Önceki 2 farda katılımcı rekoru kırdık”
Önceki fuarlar gibi rekor kırmayı amaçladıklarını ifade eden TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz, “15 gün sonra yeni bir fuar açılışı yapmaktan dolayı çok mutluyum. Bu yıl Kitap Fuarı ve EV'leniyoruz Fuarı’nı yapmıştık. 2 fuarda da rekor kırdık. Bu fuarlarda son 3 yılın en iyi rakamına ulaşarak yüzde 35’lik ziyaretçi artışıyla fuarlarımızı kapattık. Mobilya Fuarımızın en önemli özelliği, Türkiye’nin en eski üretim merkezlerinden birisi olan Samsun mobilyasının Türkiye ve ardından uluslararası marka olduğunu teşkil ettiğimiz bir organizasyon yapıyoruz. Samsun mobilya sektöründe Türkiye markası olacak. Bu marka dünyaya açılacaktır. Fuarımızın herkes için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Girişin ücretsiz olduğu Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, 6-11 Mart 2018 tarihleri arasında 10.00-20.00, 11 Şubat günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Ölümünün 7. Yıldönümünde Saygı ve rahmetle anıyoruz Ölümünün 7. Yıldönümünde Saygı ve rahmetle anıyoruz
14 Mart, 2018
    
Ekonomi Bakanlığı destekleri Samsunlu firmalarla paylaşıldı Ekonomi Bakanlığı destekleri Samsunlu firmalarla paylaşıldı
7 Mart, 2018
Ekonomi Bakanlığı ve Samsun TSO işbirliği ile düzenlen toplantıda, Samsunlu firmalara bakanlığın verdiği destekler anlatıldı.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
Adres : Hançerli Mah. Abbasağa Geçidi No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği UMEM BECERİ'10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
1
Seçim Duyurusu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'ndan Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinden alınma 05.03.2018 tarih 3752 sayılı ve ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığından alınma 01.03.2018 tarihli ve 38548646-434.99-E-00032449677 Sayılı yazıda “Organ Seçimleri hakkında Yönetmeliğin 5.ve 6.maddelerinin son fıkralarında seçme ve seçilme yeterliliklerinden süreye ilişkin olanların gün hesabı yapılmak suretiyle hesaplanacağı düzenlenmiş olduğundan seçme ve seçilme yeterlilikleri arasında olan en az iki yıldır oda ve borsaya kayıtlı olma şartı, seçilebilme yeterlilikleri arasında yer alan temsil ve bağlayıcı işlem yapabilme yetkisine en az altı aydır sahip olma şartı ile seçme ve seçilebilme yaşına dair şartların seçim tarihi itibariyle gün hesabi yapılmak suretiyle hesaplanması gerekmektedir. “Odalarda Mesleklerin Gruplandırılması Hakkında yönetmeliğin 7 nci maddesi ile Ticaret Borsalarında Mesleklerin Gruplandırılması Hakkında Yönetmeliğin 7 maddesi uyarınca oda veya borsa tarafından gerçekleştirilen meslek grubu değişikliklerinin ilk seçimlerde uygulanması için meclis kararının meslek komitesi ve meclis üyeliği seçim tarihinden en az altı ay önce alınması gerektiğinden seçim tarihinden önceki altı aylık zaman zarfında yapılan meslek grubu düzenlemeleri ile meslek grubu değişikliklerinin yapılacak olan seçimlerde dikkate alınmaması, seçim tarihinden altı ay öncesindeki meslek grupları ve bu meslek gruplarındaki kayıtlı üyeler esas alınmak suretiyle seçimlerin yapılması gerekmektedir. “Ticari işletmeden ticaret şirketine veya ticaret şirketinden ticari işletmeye dönüşümlerde ise gerçek kişiden tüzel kişiye veya tüzel kişiden gerçek kişiye dönüşüm söz konusu olduğundan dönüşme sonucunda meydana gelen şirket veya işletmenin yeni üye olarak kabul edilmesi ve bahse konu en az iki yıllık üyelik süresi şartı ile en az altı aydır temsil ile bağlayıcı yapma yetkisini haiz olma şartının hesaplanmasında yeni üyenin kayıt tarihinin esas alınması gerekmektedir. Bu genelge gereği; Seçim tarihinden en az iki sene öncesine kadar kayıt yaptırmayan firmalar bu süre zarfında şahıs firmasından şirkete ve şirketten şahıs firmasına dönüşüm yapan firmalar GENELGE gereği listeye alınmamıştır. .      Ayrıca seçim tarihinden geriye dönük 6 ay süre zarfında meslek grubu değişen firmalar eski gruplarında oy kullanacaklardır. En az altı ay öncesinden temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olmayan firmalar seçme ve seçilme hakkına haiz bulunmamaktadır.  Sadece seçme hakkına haiz bulunmaktadır. Üyelerimize Önemle duyurulur.    Yönetim Kurulu Başkanlığı Detay için tıklayınız.
KAPAT X