Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Mısır Arap Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Ticaret Ofisi’nden Duyuru « Geri
 13 Şubat, 2014

İstanbul’da bulunan Mısır Arap Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Ticaret Ofisi’nden Odamıza gelen bir yazıda, Mısır Arap Cumhuriyeti , Ulaştırma Bakanlığı, Mısır Ulusal Demiryolları, Satın Alma ve Stok Departmanı,  aşağıda bilgileri sunulan 322G8/1751 referans numaralı “Kamu Harici İhale Duyurusu”na çıkıldığını ve teknik zarfın 19.02.2014 saat 00.00’da açılacağını bildirmiştir.

 

İhale ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

JT42CWRM MODEL (40) EMD LOKOMOTİFLERE AİT YEDEK PARÇA TEMİNİ İHALESİ

Mısır Arap Cumhuriyeti

Ulaştırma Bakanlığı

Mısır Ulusal Demiryolları

Satın Alma ve Stok Departmanı

Faks : 0020 22576 1337

Herhangi bir sorunuz olması durumunda lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Ekte ihale duyurusuyla ilgili ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.

 

MISIR ARAP CUMHURİYETİ

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI

MISIR ULUSAL DEMİRYOLLARI

SATIN ALMA VE STOK DEPARTMANI

FAKS: 0020 22576 1337

 

KAMU HARİCİ İHALE DUYURUSU

JT42CWRM MODEL (40) EMD LOKOMOTİFLERE AİT YEDEK PARÇA TEMİNİ İHALESİ

İhale Tarihi: 19.02.2014

Referans No: 322G8/1751

Teklifler, Railways Building 5th Floor, above Shubra Tunnel , Cairo adresinde yerleşik Satın Alma ve Stok Departmanı’na gönderilecektir.  19.02.2014’ten sonra gönderilen teklifler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Teklifler iki kopya olarak Yetkili Merci’nin Numune Formu ile birlikte ihale dosyası eklenmiş olarak 89/1998 nolu kanuna göre, aşağıda belirtildiği şekilde iki kapalı zarf şeklinde gönderilecektir:

1.İlk Zarf (Teknik Teklif):

Verilen tekliflerin geçerliliğine ilişkin sunulacaktır. Geçici güvenlik depozitosuna ilişkin (46000 $ Mekanik Yedek Parçalar için & 44000 $ Elektriksel Yedek Parçalar için) olmak üzere bu depozito Yetkili Merci’ye nakit tahsilatı şeklinde yapılabileceği gibi, Arapça olarak herhangi bir Mısır Bankası’ndan alınacak koşulsuz mektup garantisi veya onaylı bir çek şeklinde de olabilir.

2. İkinci Zarf (Finansal Zarf):

Fiyat teklifinin detaylarını, toplam teklifi ve ödeme şekli gibi bilgileri içerecektir.

Genel Açıklamalar:

  1. İhaleye katılabilmek için yukarıda bahsi geçen departmandan ihale dokümanı satın almak gereklidir.
  1. Posta masraflarına ek olarak İhale dokümanı (LE 25000) ücreti de önceden ödenmiş olmalıdır.
  1. Teknik zarf 19.02.2014 tarihinde saat 00.00’da açılacaktır.
  1. Teknik açıdan kabul edilen tekliflerin, finansal teklif zarfı açılacaktır.
  1. Geçici güvenlik depozitosunun tamamını yatırmayanlar ihale dışı bırakılacaktır.
  1. Garanti depozitosu toplam sözleşme miktarının %5’i kadardır.
  1. Yabancı firmaların yerel acenteleri sözleşmeleri sözleşmelerin revizyonu için gerekli tüm belgeleri Arapçaya çevirmek için ya da 118/1958 nolu Mısır Kanununa göre Ulusal Demiryolları Otoritesi ile sözleşmeci taraflar arasında oluşan görüş ayrılıklarını ortaya koymak için çalışacaklar.
  1. Yerel acente yürütme süresince sözleşmenin tüm maddelerine bağlı kalmalıdır ve yabancı firmanın tüm yükümlülüklerini yerine getirmesinden de sorumludur. Acentenin değişmesi durumunda önceki acentenin tüm sorumlulukları aynı şekilde yeni firmaya geçecektir.
  1. Arapça metin herhangi bir anlaşmazlıkta onaylanmış kaynaktır.
Diğer Duyurular Tüm Duyurular »
 
"TOBB Türkiye 100" için başvurular başladı.
10 Ocak, 2019
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini artırmak ve bu şirketlerin küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek amacıyla 2011 yılından beri “TOBB Türkiye 100” programı yürütüldüğü bildirilmiştir. 2012-2015 dönemi satış gelirleri dikkate alınarak listeye giren Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konferans Salonunda 25 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen tören ile ödüllerini almışlardır. Türkiye 100 şirketleri, değerlendirmeye alınan dönemde, satış gelirlerini ortalama yüzde 438 oranında, çalışan sayılarını da yüzde 74 oranında artırmışlardır. Türkiye 100 listesindeki şirketlerin faaliyet gösterdikleri sektörlerin çeşitliliği, Türkiye ekonomisinin dinamizminin güzel bir göstergesi olduğu ifade edilmiştir. TOBB Türkiye 100 şirketlerinin kamuoyuna duyurulması ile birlikte yazılı ve görsel basında çok sayıda haber yapılmıştır. Görünürlüklerin artan şirketlerin yeni ortaklara, müşterilere ve tedarikçilere erişimleri kolaylaşmıştır. Türkiye 100 Programı 2018 yılında da devam edecek olup, Şirketlerin 2015-2017 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızı dikkate alınacaktır. Başvuru kriterlerini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacaktır. Türk özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan “TOBB Türkiye 100” için ekte detayları verilen kriterlere uyan firmaların müracaatlarını en geç 31 Ocak 2019 tarihine kadar http://turkiye100.tobb.org.tr/ üzerinden yapmaları ilgili üyelerimizin bilgilerine sunulur.
Su Dışındaki Sıvıların Miktarlarını Ölçme Sistemleri ile İlgili Periyodik Muayene İşlemleri
10 Ocak, 2019
3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu ve bu kanuna göre 24 Temmuz 1994 tarih ve 22000 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliğinin 4,6, 7,9 maddeleri uyarınca bu kanuna tabi AKARYAKIT-LPG-ADBLUE ve TANKER SAYAÇLARININ iki yılda bir periyodik muayene ve damgalarının yapılması gerekmektedir. Üyelerinizin işyerlerinde kullanmakta olduğu 2017 yılı damgasını taşıyan ölçü aletlerinin muayene ve damgaları için en geç 28 ŞUBAT 2019 günü mesai bitimine kadar Resmi Gazetede Yayımlanan 26/12/2018 tarih ve 30637 sayılı Ölçü ve Ölçü Aletlerinden Alınacak Muayene ve Damgalama Ücret Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereği muayene ücretinin yatırıldığına dair makbuz bilgilerini içerecek şekilde elektronik başvuru yapmaları zorunludur. Bu yükümlülüklerini yerine getirmeyenler hakkında anılan kanunun 15/c maddesi hükümlerine göre 2019 yılı için her bir ölçü aleti başına 2.600,00 TL idari para cezası uygulanacaktır. İlgililerin müracaat etmeden önce söz konusu işyerlerinde kullanılan ve aşağıda cinslerine göre ücret miktarı belirtilen her bir ölçü aleti için muayene ve damgalama ücretinin il ve İlçelerde bulunan muhasebe birimlerine veya T.C Ziraat Bankası Samsun Merkez Şubesi TR 05 0001 000 222 00001 000 5787 noıu hesaba Açıklama kısmına TC No/Vergi No ve Muayene ve Damgalama Ücreti yazılarak yatırılması, ayrıca Bakanlığımızın yazıları gereği yerinde muayene gideri olarak Samsun merkez ilçelerinde (Atakum-Canik-İlkadımTekkeköy) 41,40 TL diğer İlçelerde ise 55,10 TL ücretinde aynı hesaba açıklama kısmına şirket TC No/Vergi No ve Yerinde Muayene Ücreti yazılarak yatırmaları ve yatırıldığına dair makbuz bilgilerini içerecek şekilde bakanlığımız web sitesine girip ( https://sanayi.gov.tr) sırasıyla E HİZMETLER, İL MÜDÜRLÜKLERİ, ÖLÇÜ ve ÖLÇÜ ALETLERİNİN İLKPERİYODİK-veya STOK MUAYENESİ BAŞVURUSU linkleri seçilip açılan E-DEVLET KAPISI KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİNDEN elektronik başvuru yapmaları zorunludur. 
Ülke Masaları Bülteni
27 Aralık, 2018
TOBB'dan Odamıza gelen yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı'nın yazısına istinaden, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 2018 Aralık ayı itibariyle "Ülke Masaları Bülteni" yayınlanmaya başlandığı iletilmektedir.
Arnavutluk/Agro-Tech Fuarı
15 Aralık, 2018
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, Arnavutluk-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın yazısına atfen, 15-16 Mart 2019 tarihlerinde Tiran’da, tarım makineleri, bitkisel üretim firmaları, hayvancılık ekipmanları, tarım aletleri ve traktörler, gübre, yaş meyve-sebze, tohumculuk konularını kapsayan ve ikincisi gerçekleştirilecek olan “Arnavutluk Agro-Tech Tarım Fuarı”nın düzenleneceği bildirilmektedir.
TOBB Türkiye 100 Hk.
21 Aralık, 2018
TOBB öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini artırmak ve bu şirketlerin ekonomik bağlantılarını kuvvetlendirmek amacıyla 2011 yılından beri "TOBB Türkiye 100" programı yürütülmektedir.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
KAPAT X